Zdrowo się odżywiamy

Jak dbać o swoje zdrowie – widzą już o tym przedszkolaki. Dlatego w naszym przedszkolu uczymy dzieci już od najmłodszych lat, że istnieje wiele czynników, które mają wpływ na to czy będą zdrowe. Codzienna gimnastyka to ważna sprawa, codzienna porcja warzyw i owoców też. 29 listopada na nasze zaproszenie do przedszkola przyszła pielęgniarka p. Wanada Mieteń, która opowiedziała maluchom o zdrowym odżywianiu. Razem z p. pielęgniarką zrobiliśmy zdrową przekąskę z chrupkiego pieczywa, serka naturalnego, rzodkiewki i papryki. Na deser prawie wszyscy chrupali marchewkę.

Z codziennej obserwacji wynika, że jeżeli przygotujemy dzieciom pokrojone warzywa i owoce to one chętnie po nie sięgają. Dlatego ważna tutaj jest rola rodziców, aby w codziennej diecie dostarczać dzieciom różnorodne warzywa i owoce, nie zniechęcać się jeżeli dziecko nie chce od razu spróbować, a co najważniejsze nie podtykać „słodkiego, małe co nieco”. To przede wszystkim w rodzinie powstają nawyki żywieniowe i przyzwyczajenia dziecka.

L. Wierzbicka